assets/Images/Bannerit/_resampled/fullwidth-helmi10-banneri.jpg

Maximera nyttan av mässan

Nu har Du chansen att bygga på Dina kunskaper i mäss- kunnande. Delta i " Maximera nyttan av mässan"- kursen på Korsholms vuxeninstitut.

Tidpunkt: 22.9 och 29.9 2010, tot. 7 h

Kursavgift: 60 euro

Lärare: Jan-Erik Elfving, Fma ElfvingLead

Hur man bäst använder mässan som hjälpmedel i marknadsföringen. Kursen är riktad till små- och medelstora företag, för personer som jobbar med försäljning, marknadsföring, ledning av försäljning och marknadsföring samt ledning för SM-företag. Även för personer med motsvarande uppgifter inom turism och (offentlig) förvaltning. Kursens målsättning är att ge ett effektivt och användbart verktyg i planering, genomförande och uppföljning av mässan, samt bygga på erfarenheter och kommande situationer.

Kursinnehåll: bl.a. Mässan som medium, Rekongnosering av aktuella mässor, Mål/ målsättning, Budskap, Förbearbetning, Kompletterande aktiviteter, Monteragerande, Registrering, Uppföljning, Utvärdering. Diskussioner och övningsarbete.

Klicka på adressen nedan så kommer Du direkt till anmälningen! Kurs nummer 000101.
http://www.hellewi.fi/korsholm/rzvalittuhpika.asp
Klicka på "välj kurs på anmälningsblanketten" för anmälan och klicka därefter på " Fyll i personuppgifter" för att erhålla bekräftelse på kursplats.